65_20240311_115423.jpg

Minižactvo Přípravky bojovalo ve F-M

V sobotu 2. března 2024 se novojičínský házenkářský potěr úspěšně zúčastnil Mistrovského turnaje pro Přípravky v nedalekém Frýdku-Místku.

Nejmenší házenkáři a házenkářky získávali zkušenosti na dalším turnaji Přípravek a nevedli si vůbec špatně, jelikož v nejmenším možném počtu hráček a hráčů opticky 5x vyhráli a jednou se rozešli se soupeřem nerozhodně. U nejmenších dětí, které hrají házenou se branky nepočítají a děti hrají pro radost ze hry, pro získávaní zkušeností a pro získávaní fyzické zdatnosti.
Děti postupně na malém hřišti s gumovým házenkářským míčem hráli proti Suchdolu nad Odrou, proti Porubě, s SKP Frýdkem-Místkem, Kopřivnicí a Hrabůvkou. V počtu 5-ti dětí: Terezka Hronová, Mia Jaskmanická, Michaela Černá, Míša Moravec a Áďa Bartoň hráli nebojácnou hru s krásnými akcemi a přesnými hody na branku. Bylo vidět, že trenéři svůj čas věnují tím správným směrem a děti dobře učí hře házené. Děti z větší části zvládají bravurně pravidla, umí se pohybovat po hřišti, dokáží si přesně, ale i nepřesně :-) přihrát, v brance dokáží zabránit brance soupeře a rychle se přesouvat po hřišti a najít si správné místo k obdržení přihrávky a vsítit branku. Prostě hráli famózně a super.
Nemocným přejeme brzké uzdravení a budeme se těšit, až zase oni předvedou super výkony. V tomto turnaji chyběli: Robin Vrána, Jolanka Holubová, Tomáš Červenka, Elena Kalinová, Tobiáš Baroň, Filip Škrabák a Anička Maurey.

Trenér Pavel napsal: Dnešní turnaj jsme uhráli bez střídání, 6 zápasů, všechny děti makaly na maximum, v každém zápase krásné akce. Všechny chválím, nemocným přeji brzké uzdravení. Trenér Petr se k tomu tvrzení přidává.