58_20231106_120521.jpg

Mistrovský turnaj Minižactva 5+1

V neděli 5.11.2023 se konal domácí Mistrovský turnaj staršího Minižactva, kategorie 5+1 za účasti 5-ti družstev.

Mistrovského turnaje se zúčastnila 2 družstva HC Nový Jičín (1x chlapci a 1x dívky), 2 družstva v T.J. Sokola Klimkovice a 1 družstvo z SK Polanka nad Odrou. S chlapci porazili všechny družstva až na Polanku n.O., která je zatím v soutěži pro letošní rok suverénně nejlepší, ale my se na ni připravíme a v dalším klání ji porazíme. Klukům chybí další chlapci věkově stejně staří na vystřídání, ale i na tom se už také pracuje a posílíme tým. S děvčaty jdeme herně nahoru a dokonce se nám daří střílet a dávat branky. Ve 2 turnajích děvčata nastřílela celkem 23 branek, když v minulém turnaji jen 7. Nepočítám kontumační výsledek 10:0 s Třincem, který na turnaj nedorazil. I tak by to bylo jen 17. Musíme také pochválit brankáře Honzu Černotu i Davida Pleška a brankářku Máju Dulavovou. Byly vidět super zákroky a herní posun. Po dvou turnajích nám nastříleli za dr. "A" - Honza Škrabák 22 branek, David Plešek a Matěj Církva 21, Kuba Moravec 13, Ondřej Ciesar 7 a Honza Černota 4 branky. Za družstvo dívek - Alice Pavlíková 12, Viki Plíhalová 5, Anežka Chrenková 5, Amálka Mlčochová 4, Terezka Martincová 3 a Rozárka Merendová 1 branku.

V nedělním turnaji v družstvu chlapců nastoupili do utkání a vstítili branky - David Plešek 13, Honza Černota (hlavně brankář), Jakub Moravec 7, Matěj Církva 8, Ondřej Ciesar 5, Honza Škrabák 11 a z přípravky je doplnili Áďa Bartoň, Filda Škrabák a Míša Moravec.
V dívčím družstvu hrály a dávali branky - Alice Pavlíková 10, Viki Plíhalová 5, Amálka Mlčochová, Terezka Martincová 3, Anežka Chrenková 5, Josefína Rýcová, Míša Chrenková, Rozárka Merendová, Sofie Stromšíková, Míša Černá a Maja Dulavová (brankářka).
Rodičům děkujeme za hlasitou podporu a vynikající bufet a občerstvení.
Za trenéry, Petr a Pavel.