Mladší žačky na domácím turnaji vybojovaly bronz

Mladší žačky vybojovaly na domácím Zimním turnaji 3. místo a získaly bronzové medaile.

V neděli 19. února 2023 se konal pod záštitou novojičínského klubu házené a Moravskoslezského svazu házené Zimní turnaj mladších žaček. Na tento turnaj zavítaly družstva z Moravskoslezského kraje, Zlínského kraje a Slezského vojvodství (jižního Polska - Katowické konurbace). Zúčastnily se družstva: MUKS Skałka-Śląsk Swietochłowice (Polsko), MKS START Michałkowice (Polsko), TJ Holešov, Házená Paskov a domácí Handball club Nový Jičín.
Družstva byla na stejné herní výkonnosti, takže se očekávaly vyrovnané souboje. Již v prvním utkání domácí hráčky svedly vyrovnaný souboj s Paskovem, kdy v poločase utkání Novojičínské hráčky prohrávaly 6:7 a v II. poločase otočily vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězily 13:12. Nejlépe zahrála Krumpolcová Nela, která vsítila 5 branek. Brankářka - Ulmanová Anna - 25 střel na branku, z toho 13 úspěšných zákroků a 12 branek. V posledních minutách 3 zákroky a bez obdržení branky. Hráčky - Krumpolcová Nela 5 br., Mišunová Daniela 3 br., Horáková Nela, Petřeková Vanesa, Kulíšková Adéla, Krumpolcová Vanesa a Kyselá Nikol po 1 br.
V druhém utkání nastoupily naše házenkářky proti Holešovu. Utkání bylo také vyrovnané, bojovné, povzbuzované domácími fanoušky z řad rodičů a kamarádů. Po I. poločase jsme vedli 6:5 a věřili jsme v další úspěch. V II. poločase hráčky vytvořily pár chyb na obraně, několik ztracených míčů v útocích a ikdyž jsme 5 minut před koncem vedli 11:9, nakonec utkání skončilo smírně 13:13. Brankářka Ulmanová Anna - 28 střel na bránu, z toho 13 branek a 15 úspěšných zákroků. Hráčky si branky rozvrhly více mezi sebe - Krumpolcová Nela 3 br., Mišunová Daniela 3 br., Petřeková Vanesa 2 br., Mičková Dominika 2 br., Šarmanová Anna, Krumpolcová Vanesa a Goldová Markéta po 1 br.
K třetímu utkání nastoupily novojičínské hráčky proti družstvu z partnerského města polských Swietochłowic. I. poločas byl vcelku vyrovnaný, hráčky se přetahovaly o vedení až do 13. minuty, kdy tři chyby v útocích zapříčinily odskok polských hráček na 4:8. V II. poločase se domácí hráčky snažily náskok ztenčit, popřípadě srovnat, ale nepřesné přihrávky a ztráta míčů v útocích zapříčinilo prohru ve stejném poměru jak v poločase na konečných 13:17. Brankářka Ulmanová Anna - 25 střel na bránu, z toho 17 branek a 8 úspěšných zákroků. Hráčky - Krumpolcová Nela 4 br., Petřeková Vanesa 3 br., Krumpolcová Vanesa 2 br., Kulíšková Adéla, Mišunová Daniela, Mičková Dominika a Kyselá Nikol po 1 br.
K poslednímu, čtvrtému utkání nastoupily domácí házenkářky proti polským Michalkowicím. I. poločas se hráčkám velice povedl, kdy ho vyhrály 8:3. Na pokyn trenéra po hostující neproměněné sedmičce (přešlap), si trenér domácích 8 vteřin před koncem poločasu vzal "T-timeout" a poradil jak zbylých 8 vteřin mají hráčky zahrát. To se povedlo a Nela Krumpolcová vsítila 1 sekundu před poločasem osmou branku. V II. poločase se našim hráčkám už tak nedařilo, začaly hrát nervózně, ztrácely míče, neproměnily dva 7m hody a nakonec prohrály 11:13. Brankářka Ulmanová Anna - 21 střel na bránu, z toho 13 branek a 8 úspěšných zákroků. Hráčky - Krumpolcová Nela 5 br., Krumpolcová Vanesa 4 br., Petřeková Vanesa 3 br. a Kuncová Kristýna 1 br. V II. pol. jsme obdržely 3 velmi sporné dvouminutové tresty, což nás velmi uzemnilo.
Turnaj trenéři hodnotí jako úspěšný, hráčky prodaly co se během zimního období naučily a většina se zlepšila. Také dostali informaci, co zlepšit.
Nejlepší hráčka družstva
byla vyhodnocena Kumpolcová Nela. Ostatní nejlepší hráčky družstev: MUKS Skałka-Śląsk Swietochłowice - Kepa Daria, MKS START Michałkowice - Gawron Emilia, TJ Holešov - Topičová Monika a Házená Paskov - Nguyen Linda.