78_20240612_111124.jpg

První sezóna a sbírání zkušeností mladšího dorostu

Pro hráče ročníku 2008, kteří tvořili kostru družstva mladšího dorostu, to byla první sezóna v této věkové kategorii. Družstvo též při utkáních doplňovali hráči družstva Staších žáků, jelikož hráčů ročníku 2008, nebyl dostatečný počet.

Tato skutečnost, se projevila zejména v herních dovednostech a především ve fyzických dispozicích hráčů ročníků 2007, kteří u našich soupeřů, tvořili převážnou většinu kádru jejich družstev. Během soutěžního ročníku, se také družstvo mladšího dorostu potýkalo se spoustou absencí hráčů, které negativně ovlivnili mnohé výsledky a především tím utrpěla kvalita předvedené hry našeho družstva.
V soutěži 2. liga Mladšího dorostu SM, se družstvo Nového Jičína celkově umístilo na 11. místě, se ziskem 4 bodů. Hráč Radovan Smutný, se se 169 vstřelenými brankami, umístil na 4. místě v tabulce střelců.
Doufáme, že těžce nabyté zkušenosti z odehraných utkání a poředevším posílení družstva o hráče ročníku 2009, kteří přicházejí ze Staršího žactva, pro nás budou příslibem do nadcházejí sezóny 24/25, kde se hodláme przentovat daleko pohlednější házenou a věříme, že budeme našim soupeřům, již důstojným a vyrovnaným sportovním partnerem.