39_20220904_224102.jpg

Soustředění staršího žactva ve Veřovicích

V posledním týdnu od 22. do 26. srpna, měli soustředění naši starší žáci a žačky v krásném prostředí ve Veřovicích, i s extraligovou návštěvou.

Starší žáci v tomto týdnu nabírali hodně fyzické zdatnosti. hlavně fyzičky a síly. Měli 4 fázové tréninky doplněné regenerací a odpočinkem. Bylo to pro všechny hodně náročné, ale museli jsme se s tím vypořádat. Kluci to vzali zodpovědně a na přístupu k tréninkům to šlo vidět. V první části týdne jsme se hlavně věnovali fyzické stránce aby jsme opravdu zvládli první část sezóny kvalitně a hlavně bez zranění. V druhé části už to bylo o přípravě s balónem. Také jsme odehráli přípravné utkání s KH Kopřivnice (mladší žáci) které bylo hlavně zaměřené na fyzickou stránku a první pořádný kontakt s balónem. O výsledek nám nešlo kluci splnili vše co měli a hlavně zjistili že je hra jednoduchá přes trháky než v postupném útoku. Poslední den kluky čekal výstup na Velký Javorník a zvládli ho všichni bravůrně.

Starší žačky měli zaměření trošku jiné, první polovině také nabírali fyzickou zdatnost, ale s herní činností. Druhé části týdne už to měli zaměřené čistě na herní cviky a na obranu. Holky to měli obohacené extraligovou návštěvou, našimi bývalými hráči, specialista na křídla Jakub Ježek z KH Kopřivnice a specialista na spojky Martin Hrachovec z SKP Frýdek-Místek. Ti jim ukázali jak správně se pohybovat na hřišti, jak se postavit a jak střílet. Předali jim mnoho svých zkušeností.

V závěru týdne byli také pozváni rodiče našich hráčů a hráček na grill párty, aby si užili s námi tu krásnou atmosféru soustředění.