47_20230126_124744.jpg

Starší žáci na domácím turnaji získali stříbro

V neděli 22. ledna 2023 se konal ve sportovní hale "ABC" v Novém Jičíně Zimní turnaj starších žáků. Účastnilo se 6 družstev - Handball club Nový Jičín, TJ Cement Hranice, TJ Holešov, HC Hlučín, TJ Sokol Ostrava a HCB Karviná

Turnaj byl rozdělený do dvou skupin. Domácí družstvo ve skupině mělo za soupeře HC Hlučín a TJ Holešov. Domácí družstvo s přehledem vyhrálo svoji skupinu, díky dobré defenzivní hře a přesné střelbě. 

Pak nás čekalo semifinále, z druhé skupiny nám připadl soupeř TJ Cement Hranice. Od první chvíle to bylo vyrovnané utkání. Proto i první poločas dopadl remízou. V druhé půli jsme pokračovali ve výborné střelbě a rychlým přechodem do útoku jsme dokázali dávat rychlé branky. V závěru druhého poločasu soupeř udělal více technických chyb a my jsme toho dokázali využít, proto jsme vyhráli a tak postoupily do finále.

Ve finále nás čekal soupeř z TJ Sokol Ostrava. V tomto případě jsme čekali vyrovnanou hru, přece jenom bylo to finále. A taky vyrovnaná hra to byla. Ostrava se velice dobře prosazovala, my jsme špatně bránily. Proto první poločas vyhráli hosté. Druhém poločase jsme obraný systém změnily a zlepšily. Bohužel to nestačilo v závěru jsme udělali pár technických chyb a neproměnily vyložené šance. Atak zaslouženě vyhrálo hostující družstvo TJ Sokol Ostrava.

Naší kluci byly hodně zklamaní, ale za to jim to dodalo spoustu cenných zkušeností do dalších zápasů.