77_20240611_094649.jpg

Starší žáci skončili na 4. místě v MSL

Družstvo Staršího žactva, odehrálo soutěžní ročník 23/24 v krajské soutěži MSKSH "Starší žáci skupina I", kde se po jejím ukončení, umístilo na pěkném 4. místě. Celkově lze tento soutěžní ročník Staršího žactva, hodnotit jako pozitivní, jelikož většina utkání s družstvy na předních pozicích, byla vcelku vyrovnaná a povětšinou rozhodovala v náš neprospěch, pouze větší šíře kádru družstev soupeřů.

Družstvo Staršího žactva, se též zúčastnilo kvalifikačního turnaje ŽL, kde ovšem hráči Zubří a Litovle, byli nad naše síly a po zásluze se do ŽL kvalifikovali. O Velikonocích, družstvo Starších žáků asolvovalo již tradiční mezinárodní turnaj Prague Handball Cup, kde se taktéž prezentovalo velice pěknými výsledky a herně se vyrovnalo i v utkáních s mezinárodními soupeři.
Ani samotní hráči družstva Starších žáků, se individuálně neztratili a Vláďa Bušina, Martin Výskala a Bořek Lukeš, se stali platnými členy Krajského výběru MSKSH a budou reprezentovat náš Krajský svaz házené na LOM.Doufáme, že hráči ročníku 2009, kteří přechází do dorostenecké kategorie, budou výrazným posílením družstva MLD a hráči ročníku 2010, zase pomohou navázat na stávající dobré jméno družstva Staršího žactva, které se doplněno o hráče ročníku 2011, nově formuje pro mistrovské soutěže 24/25.