Starší žáci získaly další 2 body do tabulky Moravskoslezské ligy

V neděli starší žáci na domácí palubovce přivítali dva silné soupeře. Pepino SKP Frýdek-Místek, v tabulce na 2. místě a TJ Sokol Klimkovice, v tabulce na 1. místě. S prvním jmenovaným hráli kluci po celé utkání vyrovnanou partii. V 1. poločase starší žáci dokázali odskočit na rozdíl 2 branek a tím vyhrát 1. poločas. Na začátku 2. poločasu si hráči vytvořili menší náskok, který už udržovali až do konce utkání a vyhráli 12:9 (5:3).

V druhém utkání byla hra také vyrovnaná a od samého začátku se skóre přelívalo z jedné strany na druhou. Díky našim technickým chybám soupeř dokázal v závěru 1. poločasu odskočit na rozdíl 3 branek a získat rozhodující náskok. V druhé půli kluci nezačali dobře a na začátku 2. poločasu soupeř rychlými akcemi a přesnými střely odskočil až na 7 branek a těžko se následně skóre stahovalo, popřípadě otáčelo. Kluci nakonec zpřesnili střelbu a skóre dotáhli až na rozdíl 2 branek = 17:19. To bohužel už na výhru nestačilo, jelikož v posledních 5-ti minutách soupeř dal stejně branek jak naši starší žáci.

Všichni hráči dostali od trenéra za jejich bojovnost a nasazení obrovskou pochvalu a bylo vidět, že starší žáci přes zimní období udělali kus práce.

HC Nový Jičín - SKP Frýdek-Místek 12:9 (5:3)

HC Nový Jičín - TJ Sokol Klimkovice 19:21 (10:13)