44_20221122_221249.jpg

Starší žačky hostili kvalifikaci na Žákovskou ligu

V neděli 20.11. se naše děvčata z týmu starších žaček zúčastnila kvalifikačního turnaje do žákovské ligy. Naší výhodou bylo, že náš klub byl pořadatelem jednoho z kvalifikačních turnajů, proto jsme nemuseli nikam cestovat a sehráli jsme všechna utkání v nám dobře známém prostředí.

V prvním utkání jsme porazili tým Karviné. Do poločasu to byl boj, ale ve druhé části jsme zlepšeným výkonem utekli soupeři na konečných 13:6

v náš prospěch. Dalším soupeřem nám byl favorizovaný tým děvčat TJ Jiskra Otrokovice. Děvčatům se nejdřív dařilo držet s herně mnohem vyspělejším soupeřem krok, ale zvýšený počet technických chyb z naší strany nakonec znamenal pro nás pořád prijatelný výsledek 11:20 ve prospěch Otrokovic, které nakonec celý turnaj vyhrály.

Třetím týmem, se kterým jsme se potkali byly brněnské Bohunice. Silný soupeř a opět poměrně hodně technických chyb z naší strany vedlo k naší prohře 18:31.

Poslední utkání v turnaji jsme pak sehráli proti týmu TJ Sokol Velké Meziříčí. I tento kvalitní soupeř byl už nad síli našich děvčat, takže jsme turnaj završili prohrou 8:29.

Ačkoliv jsme ve většině utkání tahali za kratší konec, byl tento kvalifikační turnaj pro nás velkým přínosem a možností získání potřebných herních zkušeností.