ÚČAST NA PHC

Družstvo minižáků doplněnými o 4 minižačky se úspěšně zúčastnilo mega mezinárodního turnaje mládeže Prague handball cup 2022.

Ve čtvrtek 14. dubna jsme odjížděli do hlavního města o další získání zkušeností a získat také nějaké body a vyhrát utkání. Do základní skupiny jsme dostali pořadatelem na losované 4 extraligové družstva = Talent Škoda JS Plzeň, Duklu Praha, Lovce z Lovosic, Brixton Fire Krems&Langenlois a Házenou Mělník. Před odjezdem nám kvůli střevním potížím vypadl brankář, tak jsme ho museli narychlo nahradit jedním z nejrychlejším hráčem Jonášem Hájkem. Ten se během 1. utkání zaučoval, ale kolikrát na vysoké střely nedosáhl. V úvodním pátečním utkání jsme tím pádem nestačili na kvalitní Plzeň, která celkově skončila na 4. místě. V 2. utkání jsme narazili na Pražskou Duklu, kde jsme o poločase prohrávali 2:6. Mnoho střel šlo mimo bránu, popřípadě do brankáře. V II. půli utkání jsme se zlepšili a vytáhli obranu až na 9m, soupeře jsme nepouštěli do střel z blízka a srovnali jsme krok. Přesto jsme se nevyvarovali chyb, nedali 2x 7m hod a nechali se zbytečně oslabit v závěru utkání. S Duklou jsme nakonec prohráli 9:11. Ve třetím čtvrtečním utkání jsme měli na losované družstvo z Mělníka. O něm už jsme věděli, že je hratelné a věřili jsme si ve výhru. To se potvrdilo a po prvním poločase jsme už vedli 13:6. V II. půli jsme dali šanci hrát celý poločas výkonnostně slabším hráčům a hráčkám, a i přes to jsme nakonec zvítězili 17:14. Děti byli po 1. dni celkem utahané, tak po příjezdu na ZŠ, kde jsme měli stravu i ubytování jsme si zahráli vědomostní hry a šli odpočívat. V sobotu nás čekaly další těžké utkání. Nejdříve jsme narazili na Lovce z Lovosic, kde jsme ze začátku vedli 2:0, následně 3:3 a o poločase byl stav utkání 5:7. V II. půli jsme ztratili koncentraci v obranné činnosti a v útocích jsme nepřesně házeli na branku. Utkání jsme prohráli 9:15. Posledním utkání v základní skupině na nás čekal nejkvalitnější celek z Rakouského Kremsu. Starší žáci měli mezi utkáními větší pauzu, tak nás přijeli podpořit a vytvořili krásnou atmosféru. Na rychle běhající a technicky vyspělejší hráče Kremsu jsme od začátku utkání ztráceli. Ikdyž jsme prostřídavali hráče a hráčky na různých postech, přesto jsme dostávali branky a my jsme s brankářem Kremsu hráli na vybíjenou. Utkání jsme nakonec prohráli 25:9. U ostatních družstev to bylo výsledkově podobné, tak jsme se nemuseli za co stydět. Krems: Mělník 36:4, Plzeň 33:11, Lovosice 18:10, Dukla 22:5 a HCNJ 25:9. Tímto utkáním jsme ukončili základní skupinu na 5. místě. Jelikož jsme brzo skončili, jeli jsme na oplátku podpořit naše starší žáky a vytvořit jim kvalitní podporu a domácí prostředí. V utkání proti Německému Vogelsdorfu po celé utkání hráli vyrovnanou partii a nakonec prohráli po svých chybách 12:15 (7:9). V sobotní podvečer jsme si zajeli do obchodního centra HARFA, kde děti měli super diskošku se zábavnými atrakcemi. Děti se vyřádili a ve večerních hodinách spokojeně odjížděli do ZŠ spinkat. V neděli na nás čekaly play-off utkání, kdo vyhraje, postupuje dál až do finále „A“ i „B“. Náš tým narazil na hratelné družstvo z prvoligových Strakonic. Ikdyž jsme v poločase hráli 4:4, v II. půli jsme se skoro nedostali ke střele nebo jsme hráli s brankářem Strakonic zase vybíjenou. Nakonec jsme prohráli 7:11 a v turnaji jsme skončili. Za pěkné výkony děti dostali odměnu ve formě regenerace a zašli jsme si do místní části Prahy - Řepy na krytý bazén. Poslední den turnaje v pondělí jsme zajeli nasát finalovou atmosféru a po obědě spokojeně odjeli domů, kde na nás na nádražích čekali spokojení rodičové. Všichni házenkáři a házenkářky zažili na vlastní kůži velký mega turnaj a získali mnoho zkušeností. S hrou a výsledky byli spokojeni i trenéři Radim a Petr.

Starší žáci na tento turnaj vyrazili s vidinou uhrát a získat co nejlepší výsledky a také nejvíce zkušeností. To se nám nakonec podařilo. Po celý turnaj kluci utkání brali zodpovědně a můžu říci, že takhle zodpovědný tým jsme v Praze na PHC ještě neměli. Turnaj byl hodně náročný pro nás pro všechny, ale bylo dostatek příležitostí regenerovat a odpočívat.

Naše kategorie, jak už tak bývá na tomto turnaji, bývá nejvíce obsazená. Letos se účastnilo celkem 68 družstev zemí Evropy. V základní skupině jsme narazili postupně na týmy: FTC II, HØRNING HÅNDBOLD, SK ŽERAVICE, TJ LOKOMOTIVA VRŠOVICE A OSG FREDERSDORF-VOGELSDORF.

S prvním jmenovaným maďarským týmem, jsme vůbec nemohli čekat jak to bude složité. Sice ze začátku jsme se snažili držet krok, ale nedokázali jsme se prosazovat jeden na jednoho. Proto v prvním poločase byl stav 0:15. V druhé půli se to zlepšilo, ale nedokázali jsme konkurovat tomuto družstvu a konečný výsledek byl 8:27. V následujícím utkání s dánským týmem už to bylo o mnoho lepší, bohužel dělali jsme pořád mnoho technických chyb a proto jsme také prohráli 12:19. Třetí utkání v jeden den nás neminulo a bohužel, taky to tak vypadalo. S týmem SK Žeravice jsme sice věděli co čekat, ale kluci vyčerpaní z předchozích dvou utkání už nedokázali tak vyrovnaně hrát, proto jsme prohráli i poslední utkání v pátečním dnu. Další den nás čekali vele důležitá utkání k zdárnému průběhu turnaje. Věděli jsme, že pokud chceme mít lepší východní pozici a dojít co nejdále ve vyřazovací části, museli jsme minimálně jedno utkání vyhrát, ale nejlépe obě. Věděli to i naši fanoušci, kteří nás v sobotu přijeli podpořit a za to jim patří velké díky. Utkání sobotního dne jsme měli roztahané. První bylo v čase 12:10 a věděli jsme, že do něho můžeme dát všechno. A taky, že jsme dali.  Hra byla ve všech směrech lepší a i s podporou našich fanoušků. Přesto soupeř byl o kousek vždycky napřed a my tahali za kratší konec. V první půli jsme dokonce šli do 4 (po vlastních chybách) a tím si soupeř vytvořil 3 gólový náskok. Ten už udržel až do konce utkání. Konečný výsledek 11:14. Druhé utkání bylo naplánované v čase 18:10. Mezi utkáními jsme měli dlouhý čas regenerovat a nabrat síly. To se nám taky podařilo a s německým týmem jsme od začátku drželi krok. Zase nás, ale sráželi technické chyby a to nás bohužel stálo i vítězství v tomto posledním utkání v základní skupině. Prohráváme 12:15. V posledním utkání základní skupiny nás přišli podpořit naši nejmladší minižáci a fandili náramně tak, že jim za to moc děkujeme.

V nedělním dnu nás čekal takzvaný play-out vyřazovací systém. Podle umístění v základní skupině jsme narazili na slovenský tým ŠKP BRATISLAVA. Věděli jsme, že pokud chceme pokračovat musíme vyhrát. V první půli to tak nevypadalo, prosadili jsme se jenom dvakrát za to soupeř 8x. V druhé půli došlo k změnám v našem týmu a začala hra fungovat. Super kvalitní obrana, podpořená brankářem a dokázali srovnat skóre. Do poslední chvíle to bylo velké drama. V poslední sekundě jsme dokázali rozhodnout a taky vyhrát 10:9. Kluci měli obrovskou radost, jako kdybychom vyhráli celý turnaj. Zaslouženě si tak mohli zakřičet náš klubový pokřik a tak pokračovat v turnaji. V dalším utkání jsme narazili na další maďarský tým. Byl o hodně lepší a nedokázali jsme s tím nic udělat. Tak jsme s tímto týmem prohráli a tak skončili na turnaji. Kluci avšak nebyli zklamaní, ale užívali jsi to.

Poslední den jsme kluky vzali na centrální halu, kde se hráli finálové utkání, v podstatě nejlepší z nejlepších. Poté po obědě jsme odjeli domů.

Kluci nabrali mnoho zkušeností, do dalších bojů v MS lize.

Foto a videa najdete na našem FACEBOOKU.