72_20240416_130845.jpg

VELKÝ ÚSPĚCH MLADŠÍCH ŽAČEK NA MEZINÁRODNÍM TURNAJI V PRAZE

O Velikonocích se konal tradiční největší házenkářský mládežnický turnaj na světě – Prague handball cup, kterého se tradičně zúčastňujeme. Letos se zúčastnilo 685 družstev z celé Evropy, Asie a Afriky. Handball club Nový Jičín zastupovali 2 družstva, mladší žačky a starší žáci.

Kategorie mladších žaček byla zstoupena 76 družstev z 12 zemí, která hrála ve 12 skupinách po 6-7 družstvech. V pátek ve sk. WD06 hrály naše dívky vítězně proti Německému TUS Fürstenfeldbruck 20:8, smolně prohrály se Slovenskými děvčaty ze Šuran 21:22 a podvečerní výhrou proti dr. z Mělníka/Bělé 19:15 ukončily páteční úspěšný herní den. V sobotu se tolik nedařilo a děvčata nejdříve prohrála se Slávii Praha 5:17 a následně s Maďarskými Kozármisleny SE 8:31. V základní sk. skončily na 4. místě a byly nasazeny do sk. Play off „B“. V neděli začaly svou výherní tour proti Moravskoslezskému Paskovu 16:12, následně vyhrály s Švédským Sävehof II 10:9 a to na trháky 3:0 po remíze 9:9 v čase utkání a v posledním nedělním utkání proti Srbskému dr. HC Novi Beograd 12:10. V pondělním semifinále si také na trháky poradily s Velkým Meziříčím, v základní čase 12:12 a na trháky 4:3. Ve velkém finále, kde naše děvčata narazila na velmi kvalitní Zoru Olomouc už herně nestačily a v bouřlivém finále prohrály 17:4. Tím, ale završily velký mládežnický úspěch, jelikož žádnému jinému družstvu z Nového Jičína se ještě nepodařilo tak daleko postoupit a to až k 2. místu v Play off „B“. Všem děvčatům srdečně gratulujeme.

Za mladší žačky velmi úspěšně nastoupily: brankářky Anna Ulmanová a Zuzka Marková, hráčky – Vanesa Petřeková, Daniela Mišunová, Dominika Mičková, Markéta Goldová, Kristýna Kuncová, Nikol Kyselá, Denisa Marková, Vendula Tomečková, Terezka Zapletalová, Iva Hudečková, Maruška Vávrová, Terezie Martincová a Klára Mizerová. 14. nejlepší střelkyně mladších žaček byla vyhlášena Vanesa Petřeková s 43 brankami.

V kategorii starších žáků nastoupilo 120 družstev ze 17 zemí a to v 20-ti základních skupinách. Novojičínští chlapci nastoupili ve sk. MC13 proti Chorvatskému MRK Sesvěte II (celkovému stříbrnému dr.) 7:19 a v pátek ještě proti Norskému Visse IF, které porazili velmi kvalitní hrou 11:6. V sobotu po rozpačitém úvodu utkání prohráli s Německým HSG Eckbachtal 15:26, ale v poledne zvítězili s Belgickým HC Schoten 16:12. V boji o 3. místo v zákl. sk. nezvládli utkání s Brněnskými Bohunicemi a prohráli 17:9. Tímto o horší skóre branek (ale se stejnými body) v minitabulce s HC Schoten a Bohunicemi skončili až na 5. místě. To je odsoudilo do sk. Play off „B“ bez nasazení a v neděli ráno se nejdříve utkali s Moravskoslezskou Polankou nad Odrou, s kterou vyhráli 12:8 a následně v poledne šli na Slovenské HK Košice. Košice už byli nad síly našich chlapců a prohráli s nimi 13:20. Tím ukončili učinkování na Prague handball cupu a jeli povzbuzovat výborně hrající děvčata.

Za Nový Jičín se velmi dobře prezentovali brankáři Vladimír Bušina a Marek Bělunek. Za hráče – Šimon Drda, Štěpán Vahalík, Adam a Tomáš Faltýnci, Tadeáš a Nicolas Vosolovi, Honza Hauerland, Rudolf a Matěj Pustkovi, Honza Plešek a František Švihra.

Všem rodičům děkujeme za bouřlivou čtyřdenní podporu a hráčkám a hráčům za skvělé výsledky. Pochvala patří i kvalitním brankářkám i brankářům a za nezastupitelnou činnost a práci s mládeží všem zúčastněným trenérů. Pavlovi Mišunovi, Pavlovi Petřekovi, Markovi Jaroňovi, Martinovi Markovi a Petru Jaroňovi.