ŽÁKOVSKÁ LIGA, STARŠÍM ŽÁKŮM SE VE VRŠOVICÍCH NEDAŘILO

V neděli 18.3.2018 pokračovala Žákovská liga starších žáků, které se účastní i náš tým žáků z Nového Jičína. Čtvrté kolo proběhlo v pražských Vršovicích a zúčastnily se ho tedy týmy z Nového Jičína, Lovosic, Jičína, Velké Bystřice a domácích Vršovic .

V neděli 18.3.2018 pokračovala Žákovská liga starších žáků, které se účastní i náš tým žáků z Nového Jičína. Čtvrté kolo proběhlo v pražských Vršovicích a zúčastnily se ho tedy týmy z Nového Jičína, Lovosic, Jičína, Velké Bystřice a domácích Vršovic .

První zápas jsme sehráli s domácím týmem Vršovic. S papírově slabším soupeřem jsme nedokázali držet krok. Hráči působili ospalým dojmem, pálili jednu šanci za druhou a zcela zaslouženě utrpěli porážku 14:23.

Do druhého utkání s Lovosicemi jsme tedy nastoupili s velkým odhodláním a vůlí zvítězit. Zápas se od jeho počátku vyvíjel velmi dobře. Soupeře jsme trápili ve všech aspektech hry a vytvořili si dostatečný náskok, aby nás to mohlo uklidnit. Bohužel jsme za to byli odměněni dvěma vyloučenými hráči. Lovosice se ihned vrátily do hry a snažily se náskok snížit. Díky dalšímu vyloučení byl však poločas již jen 16:15 pro Nový Jičín.  Snažili jsme se povzbudit a do druhé části vykročit správnou nohou. Po skončeném trestu, který ve druhé půli trval ještě minutu, jsme se chtěli pokusit zápas opět ovládnout. Po další minutě hraní jsme však obdrželi další trest a následnou červenou kartu. Naši hráči bojovali, ale díky menším zkušenostem s takovým typem zápasu, se nám již nepodařilo dostat zpět do pohody a prohráli jsme 24:31.

Třetí zápas s Jičínem se tedy nesl v duchu předchozího nezdaru, kdy jsme opět tahali za kratší konec. Soupeř nás zdolával rychlými protiútoky, nedařilo se nám ve střelbě a celková nálada týmu byla velmi špatná. Druhou půli jsme začali v lepším rozpoložení, ale Jičín si zaslouženě doběhl k výhře 21:32 (6:16).

Posledním zápasem s Velkou Bystřicí jsme završili naši pražskou pouť. Bystřice nám rychle uskočila a celkem s přehledem si šla za vítězstvím. Vzhledem k náladě v týmu, jsme utkání pojali přátelsky, zkoušeli naučené signály a další možné varianty sestav. O vzrušení se postaral hráč Velké Bystřice, který si spletl házenou s boxem a tak zcela zaslouženě obdržel červenou i modrou kartu. Na druhé straně byl však také vyloučen Štěpán Nedoma, který utržil jen červenou kartu za potyčku. V tomto souboji jsme však díky Štěpánovi vyhráli (1:0). Výsledek zápasu 25:32.

Turnaj hodnotíme záporně, protože náš cíl čtyř bodů nebyl splněn. Je to další zkušenost pro naše chlapce, kteří se od příštího roku podívají do druhé dorostenecké ligy. Páté kolo Žákovské ligy se bude konat na domácí půdě a to 28.4.2018.