MUŽI VYHRÁLI NAD TJ SOKOLEM OSTRAVA 26:34

Muži srovnali bodové skóre utkání na 2:2. 2 vítězství a 2 prohry mají muži Nového Jičína po 4 odehraných utkání a aktuálně jsou na 6. příčce dvanáctičlenné tabulky.

V sobotu muži zajížděli na palubovku TJ Sokola Ostrava. Soupeř velice kvalitní, v minulosti hrál Extraligu a v nedávné době i 1.ligu mužské soutěže. Naši muži v okleštěné sestavě jen s 8 muži a 2 dorostenci (ostatní nemocní nebo pracovně zanepráznění) nastoupili a od úvodního hvizdu rozhodčích udávali tempo. V I. poločase jsme jen na chvíli přenechali vedení utkání soupeři z Ostravy a následně si ho ve 20 minutě převzali zpátky a už nepustili.

V I. poločase výborně zachytal brankář Marek Kovář, který měl 42% úspěšnost a podržel Novojičínskou obranu. Poločas skončil 11:13 pro NJ a nejlepší střelec v I. poločase byl Ripper Jakub 4 br., Lakatoš Jakub a Ježek Jakub se 3 brankami.

V úvodu II. poločase nás soupeř gólově dotáhl, ale po výměně brankářů (do branky šel dorostenec Jirka Černota) a prostřídání některých hráčů jsme v 37 minutě odskočili na 4 branky. Poslední desetiminutovka vyzněla velice dobře pro Novojičiňáky a soupeře jsme zlomili velmi dobrou obranou Honzy Horáka, Kuby Rippera a Tomáše Mičky a také výbornými zákroky Jirky Černoty (45%). Odskočili jsme na konečných 8 branek a získali vytoužené body. V II. poločase vsítil nejvíce br. Lukáš Kučeriak 6 br. a Jakub Ripper 4 br.

Celkově: Ripper Jakub 8/2, Kučeriak Lukáš 8/2, Lakatoš Jakub 4, Klímek Matěj 4, Mička Tomáš 3, Ježek Jakub 3, Horák Jan 3 a Kremer Vojtěch 1 branku. Brankáři: Kovář Marek 44% a Černota Jirka 45%.Gratulace všem hráčům za bojovnost a zodpovědný přístup.

Fanoušci a příznivci, přijďte nás podpořit v neděli 17.10.2021 v 17:00 h. na domácí utkání proti kvalitní Polance nad Odrou. Hraje se ve SH „ABC“ na stadionu v NJ a bude i točené pivo.