PRVNÍ KOLO BYLO PRO NÁŠ CLUB ÚSPĚŠNÉ

V prvním kole jsem na domácí palubovce přivítali hned 5 družstev v různých kategoriích.

Mladší žáci přivítali v domácí sportovní hale „ABC“ TJ SOKOL TRNÁVKU. Kluci, kteří se poprvé společně představili v novém soutěžím ročníku, si na palubovce nevedli vůbec špatně. Po prvních 15-ti minutách, kdy se hrála osobní obrana po celém hřišti skóre bylo 5:8. Následně jsme vyhráli trháky a tak v poločas byl stanoven na 6:8 pro Trnávku (nově, o proti loňskému ročníku se za vítězství v trhácích uděluje družstvu 1 branka, která se zapisuje brankáři do 1. poločasu). V druhé půli jsme se snažili dotáhnout soupeře, ale bohužel se nám to nepodařilo. Hlavně v posledních 5-ti minutách, kdy jsme udělali spoustu technických chyb, nám soupeř odskočil na 7 branek a konečný výsledek byl 19:26.

Za to pak, už jsme sbírali jen samé vítězství a první body !

Starší žáci velkým rozdílem převálcovali Sokol Ostravu (17:10) 36:22. Dařilo se Honzovi Horákovi, který vsítil 10 branek, Jakub Nedelčev dal 8 branek a Alex Filip vsítil 7 gólů. Nesmíme zapomenout na výborný výkon brankáře Jirky Karase. Celý tým příkladně bojoval.

Starší žačky nastoupily proti Sokolu Karviná. V prvním poločase prohrávaly, ale dokázaly vývoj zápasu otočit. Nakonec vyhrály s těžkým soupeřem 21:17 po poločase (10:11).

Ženy v premiéře změřily své síly s družstvem z HC Hlučín. První poločas sice nevyšel tak jak by si hráčky domácího družstva představovaly, ale za to začátek a celý druhý poločas jim vyšel bravůrně. Nakonec to byl obrovský boj se zaslouženým vítězstvím Novojičínských hráček. Musíme pochválit všechny hráčky v poli a také velice dobře chytající brankářku Veroniku. Konečný stav nakonec byl 19:17 po poločase (8:10).

Muži přivítali neznámého soupeře z oddílu TJ Sokol Horka nad Moravou. Od první chvíle se jim dařilo a hráli líbivou házenou. Postupně zvyšovali brankový náskok a soupeře převyšovali ve všech herních činnostech. Poločas (16:10) a konečný výsledek 38:26.